“Junun” dünya prömiyerini MUBI’de yapıyor!

PTA & Jonny Greenwood

Paul Thomas Anderson’nın yeni filmi JUNUN, 8 Ekim’de New York Film Festivali’ndeki galasının hemen ardından, 9 Ekim’den itibaren tüm dünyada sadece MUBI’de gösterilecek.

Paul Thomas Anderson’un yeni filmi “Junun” dünya prömiyerini MUBI’de yapıyor. Junun, Radiohead’in gitaristi Jonny Greenwood ile İsrailli müzisyen, besteci ve şair Shye Ben Tzur’un Hindistan’da yerel müzisyenlerle beraber yaptıkları albüm kaydına tanıklık ediyor.

Bu senenin başlarında usta yönetmen Paul Thomas Anderson (Gizli Kusur, Kan Dökülecek, The Master, Manolya, Ateşli Geceler), filmlerinin müziklerine imza atan yakın arkadaşı Jonny Greenwood (Radiohead) ve Shye Ben Tzur’un Kuzey Batı Hindistan’da bulunan Racastan’a yaptıkları yolculuğa katıldı.

Burada Jodhpur Mihracesi tarafından ağırlandılar. Hedef, 15. yüzyıldan kalma Mehrangarh Kalesi’nde, Radiohead’ın yapımcısı Nigel Godrich’ın yardımlarıyla, Greenwood ve Hindistan’ın dört bir yanından değerli müzisyenlerin katılımıyla, Ben Tzur’un Kasım ayında Nonesuch’tan çıkacak albümü için çalışmaktı.

Grubun kalenin içinde kurulan geçici stüdyoda geçirdikleri üç hafta boyunca ortaya çıkan işbirliği, JUNUN albümüne ve filmine dönüştü. (“junoon”un alternatif yazımı; Arapça, Farsça, Urduca ve Hintçe’de cinnet ya da aşkın deliliği anlamında.)

Bu sanat yoldaşlığının meyvesi, hayal gücünüzü harekete geçirecek, göze, kulağa ve duygulara hitap eden eşsiz bir deneyim sunuyor.

MUBI’nin kurucusu ve CEO’su Efe Çakarel bu özel anlaşma hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getiriyor:

“MUBI’nin kuruluş amaçlarından biri de Paul Thomas Anderson gibi usta yönetmenlere JUNUN gibi son derece kendine has filmlerinin prömiyerini yapabilecekleri bir platform sağlamaktı.

Bugün bu noktada olmak yalnızca bir gurur ve önemli bir dönüm noktası değil, aynı zamanda en başta hayalini kurduklarımızın gerçekleşiyor olması anlamına geliyor.”

Paul Thomas Anderson ise şunları söylüyor: “MUBI’nin büyük hayranlarıyız, bu yüzden yaptıkları şeyin bir parçası olmak istedik. Umuyorum ki insanlar Jonny ve Shye tarafından yapılan müzikle birlikte, film izleyebilecekleri harika bir platform keşfedecekler.”

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com