“En İyi 10 Kısa Film” belli oldu!

22307034651_4519307cec_o

Antalya Sinema Derneği’nin, son on yılda Türkiye’deki önemli festivallerden birincilik ödülü almış kurmaca türündeki kısa filmleri geniş bir jüri aracılığıyla değerlendirmeye aldığı çalışma, “En İyi 10 Kısa Film”in seçimiyle tamamlandı.

Antalya Sinema Derneği Başkanı Sidar Serdar Karakaş ile Derneğin Kültür ve Sanat Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Ersümer tarafından yürütülen ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen projede “En İyi 10 Kısa Film”, 20 kişilik seçkin bir jüri tarafından, elli bir kısa film arasından yapılan oylama sonucu belirlendi.

Festivaller

“En İyi 10 Kısa Film”, en az on yıllık geçmişi olan aşağıdaki festivallerin birincileri arasından seçildi: Akbank Kısa Film Festivali, İzmir Uluslararası Kısa Film Festivali, İFSAK Kısa Film Yarışması, İstanbul Uluslararası Film Festivali / Kısa Film Yarışması, IKFD Kısa Film Yarışması, Ankara Uluslararası Film Festivali / Kısa Film Yarışması ve Antalya Altın Portakal Film Festivali / Kısa Film Yarışması.

Jüri Üyeleri

Ümit Ünal, Murat Düzgünoğlu, Erdem Tepegöz, Zeynel Doğan, Melik Saraçoğlu, Tan Tolga Demirci, Gürcan Keltek, Reha Özcan, Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Ersümer, Prof. Dr. Ertan Yılmaz, Prof. Dr. Bülent Vardar, Prof. Dr. Senem A. Duruel Erkılıç, Serdar Kökçeoğlu, Kutay Ucun, Murat Tırpan, Banu Bozdemir, Pınar Tınaz, Fırat Sayıcı, Murat Tolga Şen ve Cüneyt Cebenoyan.

“En İyi 10 Kısa Film”

Patika (Onur Yağız, 2013)

Buhar (Abdurrahman Öner, 2012)

Sessiz (Rezan Yeşilbaş, 2012)

Dondurma (Serhat Karaaslan, 2014)

Poyraz (Belma Baş, 2006)

Yoldaki Kedi (Can Kılcıoğlu, 2007)

Küçük Bir Hakikat (Emre Akay, 2010)

Nolya (Cem Öztüfekçi, 2010)

Adem Başaran (Orhan İnce, 2014)

Toz (Fatih Kızılgök, 2004)

“10 Film” kitaplaştırılıyor

Antalya Sinema Derneği’nin, seçilen filmlerin yönetmenleriyle yapılacak röportajlar ve kısa film üzerine düşünen sinemacıların yazılarını bir araya getirecek bir kitabın hazırlığı içinde olduğu bildirildi.

“En İyi 10 Kısa Film” film festivallerinde

“En İyi 10 Kısa Film”, 6-12 Kasım 2015 tarihleri arasında Malatya Uluslararası Film Festivali ve ardından 17-22 Kasım tarihlerinde Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nde izleyici ile buluşacak.

Antalya Sinema Derneği, “10 Film”in, diğer yurtiçi festivaller ve üniversite gösterimlerinin yanı sıra yurtdışı festivallerde de yer alması için çalışmalarını sürdürüyor.

www.antalyasinemadernegi.org

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com