Erdal İnci ‘den çocuklara dijital klonlama atölyesi

2033_1_EAd_976x644

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, artnivo.com işbirliğiyle düzenlediği 14. İstanbul Bienali’ne paralel etkinliklerini çocuklara özel bir atölye çalışması ile sonlandırıyor.

Video art çalışmaları ile uluslararası alanda da dikkat çeken, sanatçı söyleşileri‘mizde de yer verdiğimiz Erdal İnci, 31 Ekim Cumartesi günü, çocuklara dijital klonlama tekniklerini anlatacağı bir atölye düzenliyor.

12:00-15:00 saatleri arasında ücretsiz düzenlenecek etkinlik kapsamında çocuklar, basit kurallarla dans edip, koşup, zıplarken bu sırada dijital klonlama için çekimin nasıl yapıldığını gözlemleme şansı elde edecekler.

Çocuklar performans sırasında hulahup, top, kurdele, bayrak, kumaş parçaları gibi malzemeleri kullanacak, yarım saatlik performans sonrasında montaj aşamasını öğrenecekler.

Zorlu PSM’nin görkemli ön cephesinde yer alan; sisin önce görülebilen sonra yoğunlaşarak tende hissedilebilen bir nesneye dönüştüğü ‘Süblim’ enstalasyonu ve 10 ayrı sanatçının farklı medyumları kullanarak oluşturdukları, izleyiciye deneyim yaşatmayı amaçlayan işlerinden oluşan ‘40 metre // 4 duvar // 8 küp’ projesi, İstanbul Bienali boyunca izlenebiliyor.

Projeler kapsamında Zorlu PSM ana girişinde yer alan dev LED ekranda yine Erdal İnci’nin de özel bir video işi yer alıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com