İmaj hala her şeyse, yeni bir platform var!

BI_151104_karine_laval@platnum

Kreatif alanlarda uygun işe uygun imaj bulmak önemli. Susanne Abatenni yeni başlattığı Platnum platformunda bu işi herkesten daha iyi bildiği iddiasında.

Susanne Abatenni aslında kızlık soyismi Bransch olarak daha iyi bilinen bir isim. Hamburg, New York ve Paris’te şubeleri bulunan, kurucusu ve yöneticisi olduğu Bransch fotoğraf stüdyolarının sahibi aynı zamanda.

Abatenni-Bransch büyük bir tutkuyla baş koyduğu yeni projesi Platnum ile uluslararası fotoğrafçıları yamacına alarak yüksek kaliteli imajın yeni adresi, arama motoru olmak istiyor.

Achim Lippoth, Frieke Janssens, Mauricio Alejo, Ben Franke, Tina Winkhaus, Daan Brand, Barthold, Bruno Alexander, Björn Ewers, Norman Konrad, René Fietzek, Frank Herford, Stefan Thurmann, Leopold Fiala, VanVincent vb. gibi fotoğrafçıların çalışmalarını şimdiden bulabilirsiniz.

Büyük bir titizlikle hazırlanan platformun menüsünde sanatçıları, örneğin lokasyonlara, bağlı oldukları fotoğraf ajanslarına göre, konu ve stil spesifik olarak filtre/browse etme seçenekleri var.

Peki bütün Platnum fotoğraflarının lisanslarını alabiliyor muyuz? Hayır. Platnum zira aynı zamanda fotoğraf alanında fikir arayanlar için ilham vermeyi de amaçlıyor. Ayrıca bazı fotoğrafların baskılarını da satın almak mümkün.

Yakında illüstrasyon ve videoların da yer alacağı platformun çalıştığı ajanslar arasında Cosmopola, ArtLoveAffair ve Waldmann Solar gibi dünyaca ünlü isimler var.

platnum.co

İmaj: Karine Lavall@PLATNUM

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com