Akıllı ekranlarınız hooop diye sizi yutuverse…

antoine-geiger-surfake-sucked-faces-smartphones-designboom-10

Tam Selfie çekerken cep telefonlarınızın yüzünüzü elektrik süpürgesinin hortumu gibi emse, nasıl olurdu? Fransız sanatçı Antoine Geiger yeni serisi için bunu hayal etmiş; SUR-FAKE serisi ortaya çıkmış.

Cep telefonları daha çok fotoğraf makinesi olma özelliğine sahip olduktan, Selfie manyaklığı ayyuka çıktıktan sonra, bu işten nemalanan sanatçılar da arttı. Her gün bu çılgınlığı konu alan yeni bir proje çıkıyor karşımıza.

Fransız sanatçı Antoine Geiger insanların cep telefonlarıyla olan takıntılı ilişkisini, telefonlarıyla iştigal ederkenki yarı baygın, hatta bilinç kaybı yaşayan hallerini ‘SUR-FAKE’ isimli fotoraf serisine taşımış. Dijital manipülasyona tabii tuttuğu görüntülerde yüzleri cep telefonları tarafından “yutulan” insanlar görüyoruz.

antoinegeiger.com

antoine-geiger-surfake-sucked-faces-smartphones-designboom-02 antoine-geiger-surfake-sucked-faces-smartphones-designboom-03 antoine-geiger-surfake-sucked-faces-smartphones-designboom-04 antoine-geiger-surfake-sucked-faces-smartphones-designboom-05 antoine-geiger-surfake-sucked-faces-smartphones-designboom-06 antoine-geiger-surfake-sucked-faces-smartphones-designboom-08 antoine-geiger-surfake-sucked-faces-smartphones-designboom-09

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com