Holter hayranları için Ebru Yıldız imzalı fotoğraf

12230903_1492508664412226_80466797_n

New York’ta yaşayan fotoğrafçı Ebru Yıldız, geçtiğimiz baharda Cappadox Festivali için Türkiye’ye de gelen alternatif müziğin yükselen yıldızı Julia Holter’in portresini çekti. Q dergisi için gerçekleşen çekimden bir kare şu an satışta.

Q dergisinin son sayısında yer alan Julia Holter röportajının fotoğraflarını görüntüleyen Ebru Yıldız’ın bu çekiminden bir kare, dergi tarafından satışa sunuluyor. Dergi o karenin satışta olduğunu geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından duyurdu.

Q dergisinin, son albümünü yılın en iyi 50 albümü arasında gösterdiği Julia Holter, Ebru Yıldız’ın Brooklyn’de çektiği o karede, içten ve samimi bir görüntüde.

Ebru Yıldız Kimdir?

New York’ta yaşayan müzik ve portre fotoğrafçısı Ebru Yıldız’ın çalışmaları ağırlıklı olarak müzik performansları ve portrelerden oluşuyor.

New York’ta çok sayıda sergiye katılan Yıldız, 2012 yılında Complex dergisi tarafından Amerika’daki en iyi müzik fotoğrafçılarından biri seçildi. 2008’de ise Konser Fotoğrafı alanında Bağımsız Müzik Ödülü kazandı.

Bugüne kadar The New York Times, Pitchfork, NPR, Rolling Stone gibi mecralarla çalışan Yıldız’ın portresini çektiği isimler arasında Sleater Kinney, Jay Pierce, Ty Segall, John Dwyer, Deafheaven, Nik Zinner, Connan Mockasin, Linda Perhacs gibi pek çok farklı türde müzik yapan müzisyen ve grup bulunuyor. Yıldız halen New York’ta yaşıyor.

www.ebruyildiz.net

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com