Sokak hayvanları için Leman Kültür Haytap’ı destekliyor

kumru teyze no1

LemAn Kültür, Haytap işbirliği ile ortaya çıkan ‘Kumru Teyze’ karakterinin mesajlarının, soğuk havaların kapıda olduğu şu günlerde hayvan dostlarımıza dikkat çekerek, faydalı olmasını amaçlıyor.

1994 yılında Taksim’de kurulan ve Cem Yılmaz başta olmak üzere Ata Demirer, Tuncel Kurtiz gibi önemli isimleri sahnesinde ağırlamış olan LemAn Kültür’ler, kuruluşundan bu yana 20 seneden fazla süredir faaliyet gösteriyor.

Büyümelerinde ve şubeleşmelerinde ise Lmk restorant grubun 30 yaşındaki genç ve başarılı başkanı Kemal Şentürk ‘ün büyük bir payı var.

Türkiye ve Kıbrıs’ta faaliyet gösteren, yıllık 6 milyondan fazla misafirin ağırlandığı dev bir franchise olan LemAn Kültür’ler sadece restorant değil, çizgili harikalar diyarı olarak da adlandırılabilir.

Kuruluşundan bu yana pek çok sosyal sorumluluk projesi için çalışan ve her zaman sosyal duyarlı olan Leman Kültür, Haytap için hazırladığı Kumru Teyze karakteri ile yeni bir maceraya başlıyor.

Hayvan haklarını savunucusu Haytap’ı destekleyen Lemak Kültürün yarattığı Kumru Teyze’nin mesajı ise bu soğuk havalarda sokakta kalan hayvan dostlarımızla ilgili:

“Selam canlarım, malumunuz kış kendini göstermeye başladı. Özellikle minik canlarımız sokak kedileri bu zamanlarda biraz ısınabilmek için arabalarımızın motor civarına ya da tekerlek aralarına sığınıyorlar.

Lütfen arabamızla yola çıkmadan, arabamızı çalıştırmadan önce buraları kontrol eder misiniz? Öperim yanacıklarınızdan :)”

HAYTAP , Türkiye’deki aktivist hayvan hakları savunucuları için genel bir çatı olmayı hatta federasyon olmayı hedefleyen sivil bir toplum hareketi, güç birliği…

Uzun yıllar süren çabalar sonucu bu güç birliği Temmuz 2008 itibarıyla resmi tüzel kişiliğe haiz olmuş ve bünyesinde birçok dernek ve temsilciyi barındıran yerel ya da bölgesel bazda değil ulusal çapta kurumsal çalışan bir federasyon.

Yani Haytap 2000’li yılların başındaki gibi sanal ortamda değil, fiili ve hukuki olarak adresi belli olan, resmi hesapları bulunan, dava açabilen devlet katında sözleşme imzalayıp muhatap alınabilen, kısacası ete kemiğe bürünmüş, Türkiye’de hayvan hakları konusunda çalışan tek federasyon.

Twitter: @lmnkltr

Facebook: lmnkltr

Instagram: lemankultur

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com