“Beni rahat bırak!” askısını hemen indirin!

image

Neşeli ve sade tasarımlarını beğendiğimiz Adam J.Kurtz, hemen indirip hazırlayabileceğiniz, üzerinde ‘beni rahat bırak’ yazan, zarif dipnotlu bir kapı askısı tasarlamış…

Toronto doğumlu, New York temelli tasarımcı, sanatçı ve yazar Adam J. Kurtz’u, nam-ı diğer ADAMJK’yi seviyoruz. Neden mi, herşeyi sadelikle ve mizahla tarif edebildiği ve de üretkenliği için mesela.

İşlerinin çoğunda mesaj var; günlük mottolar, hal ve gidişler… Kasmadan, dolaysız, olduğu gibi.. En dikkat çekici tarafı da zorlamadan ve zorlanmadan samimi işler ortaya koyması..

Bu kadar övgüden sonra, dikkatimizi çeken tasarımlarından “beni rahat bırak” yazılı kapı askısına gelecek olursak, orada da incelikli tavrını orataya koymuş sanatçı. Zira sert bir uyarı gibi algılanan yazının hemen altına şu notu düşüvermiş: “Bir şey olduğundan değil, sadece cidden şu an uygun değilim”.

Adam J. Kurtz’un bu uyarı askılığı, “Uçuş Korkusu” kitabının efsane yazarı Erica Jong’un 1974’te, kadim dostu ve bazı hususlarda mentörü olarak gördüğü Henry Miller ile röportaj yapmak üzere Los Angeles’taki evine gittiğinde, kapısında bulduğu notu hatırlattı.

Yaşını başını almış, dev eserlere imza atmış, insandan ve insanlıktan yorgun düşmüş usta yazar, Mencius’dan alıntı yaparak, mealen şunu söylüyordu:

“Bir insan ileri bir yaşa ulaştıysa ve söyleyeceğini söylediyse, huzur içinde ölümü karşılama hakkına sahiptir. Başka insanlara ihtiyacı yoktur; hepsini bilir, hepsinden fazlasıyla görmüştür. Böyle bir insanı rahatsız etmek, laf kalabalığıyla yormak, vasata maruz bırakmak saygısızlıktır. O evde kimse oturmuyormuşcasına kapısının önünden usulca geçip gidilmeli..”

İndirmek için tıklayın.

www.adamjkurtz.com

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com