Kışkırtıcı, sinsi ve muzip! “A Bigger Splash” !f İstanbul’da!

ABiggerSplash01

“Benim Adım Aşk” ile hayranlığımızı ikiye katlayan Luca Guadagnino’nun son filmi “A Bigger Splash”, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde!

Variety’nin “Sinsi, muzip ve tahmin edilemez bir erotik gerilim” sözleriyle övdüğü film, Tilda Swinton, Ralph Fiennes, Matthias Schoenaerts ve Dakota Johnson’u bir araya getiriyor.

15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 2016 programından tüyolar vermeye devam ediyor. !f’in bu yılki sürprizlerinden biri de, 2000’lerin en tartışmalı filmlerinden “Melissa P.” ve kısa sürede modern klasikler arasında yerini alan “I am Love/Benim Adım Aşk” ile tanıdığımız İtalyan yönetmen Luca Guadagnino’nun son filmi “A Bigger Splash”!

Jacques Deray’ın Alain Delon, Romy Schneider, Maurice Ronet ve Jane Birkin’i buluşturduğu 1969 tarihli klasiği “La Piscine”den esinlenen Guadagnino, dörtlü bir aşk hikâyesine soyunuyor ve orijinalinden daha da kışkırtıcı bir filme imza atıyor.

Rock efsanesi Mary’nin, sevgilisi Paul ile tekdüzeleşen ilişkilerini tazelemek için çıktıkları İtalya tatillerine eski sevgilisi ve kızının dahil olmasıyla gelişen olayları konu alan “A Bigger Splash”, kıskançlık, romantizm ve şehvet dolu oyunların eksik olmadığı bu ilişkiler girdabında gerilimi sonuna kadar ayakta tutmayı başarıyor.

Beyazperdeyi yakmaya geliyorlar!

Variety’nin “Sinsi, muzip ve tahmin edilemez bir erotik gerilim” sözleriyle övdüğü filmin oyuncu kadrosu da konusu kadar baştan çıkarıyor: Guadagnino’nun kült oyuncusu Tilda Swinton, en son Bond filmi “Spectre”de M.’e hayat veren Ralph Fiennes, “Bullhead/Taş Kafa”, “Rust and Bone/Pas ve Kemik” filmleriyle kuşağının en iyi aktörlerinden birine dönüşen Matthias Schoenaerts ve “Fifty Shades of Grey/Grinin Elli Tonu” serisinin Anastasia’sı Dakota Johnson, aralarındaki uyum ve elektrikle beyazperdeyi yakmaya hazırlanıyor.

!f İstanbul Şubat’ta!

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 18-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek.

_ABS3174.NEF ABiggerSplash03

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com