İşte Radiohead’in reddedilen parçası!

151225-radiohead-spectre

Radiohead, 25 Aralık’ta, yani tam Noel günü resmi web sitesinde şöyle buyurmuştu: “… Bütün güç sizinle olsun”.. Hayranlarına bu şekilde seslenmesinin nedeni neydi?

Bu duyurunun nedeni gündemdeki Star-Wars filmi değildi elbette. Daha ziyade son James Bond filmi “Spectre” ile alakalıydı. Aslında Radiohead’in hayranlarına yaptığı duyuru metni tam olarak şöyleydi:

“Last year we were asked to write a theme tune for the Bond movie Spectre. Yes we were. It didn’t work out, but became something of our own, which we love very much. As the year closes we thought you might like to hear it. Merry Christmas. May the force be with you.”

Geçtiğimiz yıl yeni Bond filminin jenerik müziği için teklif alan Radiohead, eser ortaya çıktıktan sonra reddedilmişti. Yapımcılar Radiohead’in parçasını fazla karanlık bulmuştu; yerine ise Sam Smith’in “Writings On The Wall”unu tercih etmişlerdi.

Halbuki James Bond filmine daha derinlik ve deneysellik katacağına inandığımız parçayı aşağıda dinleyebilir ve de Soundcloud’dan ücretsiz olarak hemen indirebilirsiniz.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com