Uzun Cuma Konseri Müzede Rock: “Eskiz”

1452501219_Eskiz_2
Pera Müzesi, “Bu Bir Aşk Şarkısı Değil: Video Sanatı ve Pop Müzik İlişkisi” sergisi kapsamında düzenlediği Uzun Cuma konserlerine Eskiz grubu ile devam ediyor. 15 Ocak Cuma günü saat 20:00’da gerçekleşecek konser ücretsiz izlenebilecek.

Pera Müzesi’nde 1960’lardan günümüze pop müzik ile video sanatı arasındaki ilişkilerin izini süren “Bu Bir Aşk Şarkısı Değil: Video Sanatı ve Pop Müzik İlişkisi” sergisi etkinlikleriyle devam ediyor.

Hem biçimsel, hem de kavramsal açıdan pop ve rock ikonografileriyle bağlantılı olan, video sanatı ve deneysel film tarihinin önemli eserlerine yer veren sergi kapsamındaki Eskiz konseri 5 Ocak Cuma günü saat 20:00’da izlenebilir.

Güzel sanatlar öğrenimi gören üç genç tarafından 2007’de kurulan Eskiz grubunda gitar ve vokalde Deniz Ağan, bas gitarda Can Tunaboylu, davulda Uygar Çetiner yer alıyor.

Saykodelik Rock’n’Roll yapan grup, bugüne kadar birçok mekânda ve festivalde sahne aldı. Grup, 2010 yılında Roxy Müzik Günleri’nde birincilik ödülünü kazandı. Ardından “Yoksa Bir Rakı Masası mı Görüyorum?” isimli maxi single’ı yaptı. 2014 Ekim ayında “Kimsenin Ruhu Duymaz” isimli ilk uzunçalar albümünü, 2015 baharında da “Türkçe Sözlü Ağır Müzik” kısaçalarını yayınladı.

Uzun Cuma kapsamında Pera Cafe’de gerçekleştirilecek konser ücretsiz. Yerler sınırlı olduğundan konser için rezervasyon alınmıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com