Oscar adayı muhteşem bir kısa film

We_cant_live_without_Cosmos_1_sized-696x376

Oscar adayı kısa film “We Can’t Live Without Cosmos” iki yakın arkadaşın astronot olmakla ilgili çocukluk hayallerini anlatıyor.

Konstantin Bronzit’in “En İyi Kısa Animasyon Filmi” kategorisinde Oscar’a aday gösterilen, aşağıda tam uzunluğuyla izleyebileceğiniz “We Can’t Live Without Cosmos” isimli 15 dakikalık kısa filminin her noktasında yaşam sevinci var.

İki isimsiz astronotun coşkuyla, neşeyle, uzaydaki bir göreve hazırlanışlarını konu alan kısa filmin aynı zamanda meditatif bir etkisi de var.

Rusya’da yaşayan yönetmenin The New Yorker dergisinin yazarlarından Joshua Rothman’ın filmin konusuna dair sorusuna verdiği yanıt enteresan:

“Filmim bir uzay programı üzerine değil ve de sadece kısmen bir dostluk hikayesi diyebilirim. Esas olarak bir yalnızlık hikayesi anlatıyor. Biz insanların varolabilmek için, gerçekten özgürce ve derin bir nefes alabileceğimiz bir alana ihtiyaç duymamızla ilgili.”

Böyle bir filmi çekme fikri Bronzit’e rüyasında gördüğü bir imaj üzerine gelmiş. ‘O imaj tam da rüyamda bana göründüğü şekliyle filmin tam orta yerinde yer alıyor’ diyen yönetmen, hangi imaj olduğunu söylemiyor.


The Screening Room – “We Can’t Live Without… von newyorker;

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com