“CV hazırlamak ego işi, o zaman göklere çıkartalım”

big-job-application-movie-yo-is-more-etienne-duval_dezeen_936_5-620x349

Fransız Étienne Duval, iş başvurusu mevzusuna boyut atlatanlardan. Düz CV hazırlamak yerine, Rap videosu çeken Duval’ı Danimarkalı mimarlık ofisi BIG işe almış mı? Okuyun.

Çetin rekabet koşullarının olduğu iş piyasasında akademik olarak ne kadar donanımlı, ne kadar iş tecrübesine, özel becerilere sahip olursanız olun, birileri sizden önce gelip istediğiniz yere oturabiliyor. Étienne Duval da bunun farkında ki, iş başvurusuyla da farklılığını ortaya koymak istemiş.

Étienne Duval’ın başlıktaki mottodan hareketle hazırladığı “Yo is more” adını verdiği Rap videosu destansı desek yalan olmaz. Duval başvurusunda hayat hikayesini, animasyonlu görüntüler eşliğinde anlatıyor. Sadece onu değil, Zaha Hadid ya da Peter Zumthor gibi şöhretli mimarları görüyoruz peş peşe.

Başvurduğu mimarlık ofisi BIG’in kurucusu Bjarke Ingels’in Dezeen dergisine verdiği demece bakılırsa, Duval’ın yaratıcılığını, yeteneğini ve alaycılığını “gerçekten etkileyici” bulduğu aşikar.

Ancak Ingels, Youtube üzerinde 160 binden fazla tıklanan videoya övgüler yağdırsa da, animasyonlu başvuruların tutacağını düşünmediği gibi, model olarak da tasvip etmiyor.

Duval video üzerinde üç hafta çalışmış. Müzik ve sözler ona ait. Ama BIG onu hala işe almamış. Ancak adaylar arasında olduğuna dair bir haber gelmiş. Bu da iyi haber sayılır.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com