Neredeyse gerçek, neredeyse daha ürkütücü!

robert

Venedik kanallarında yüzen balinalardan tutun, Paris’te sözüm ona gerçekleşen bir kum fırtınasına kadar, Robert Jahn’ın foto kolajlarında ne ararsanız var. Üstelik inandırıcı da.

Hamburglu dijital sanatçı Robert Jahn’ın, nois7 mahlaslı Instagram hesabı dört yıl içinde 800 binden fazla takipçiye ulaşmış. Seyahatlerinde görüntülediği fotoğrafların bazılarına yaptığı müdahaleler belli ki tüm dünyada ilgi çekiyor.

Zaman zaman çalışmalarında başka sanatçılarla da işbirliği yapan Jahn’ın bir fotoğraf üzerinde üç gün boyunca uğraştığı oluyormuş. Her bir karenin doğal ve gerçek görünmesi için ise fotoşop, lightroom, artstudio, vsco cam gibi uygulamalar kullanıyor.

Robert Jahn’ın ikinci bir Instagram hesabı daha var; orası daha çok manitasıyla gezdiği yerlerde çektiği “dümensiz” ama “kitsch” denebilecek fotoğraflara ayrılmış. Bir de Youtube kanalı mevcut, ne mutlu ona!

interview-with-instagram-artist-robert-jahns-nois7-designboom-04-620x620 interview-with-instagram-artist-robert-jahns-nois7-designboom-06-620x620 interview-with-instagram-artist-robert-jahns-nois7-designboom-10-620x620

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com