High-Rise art direction’ıyla da kusursuz!

Cci_FWoWAAAQ83-

Ben Wheatley’in Nisan’da 35. İstanbul Film Festivali’nde izleyeceğimiz yeni filmi High-Rise’ın muhteşem grafik tasarımlarında onların imzası var: Michael Eaton ve Felicity Hickson.

Ben Wheatley’in distopik filmi High-Rise, 70’lerin Britanya’sına, ultra modern yüksek apartmanların arasından ve içinden bakıyor.

JG Ballard’ın 1975’te yazdığı aynı isimli romanından, Amy Jump tarafından uyarlanan filmde, bir apartmanın 25. katında ikamet eden Dr. Robert Laing’in (Tom Hiddleston) yeni yaşamına tanıklık ediyoruz.

Katlar ve kat sakinleri arasındaki ilişikiler, sosyal grupların çeşitliliği, yerleşimi, çatışmasına dair olan bu distopik film, art direction’ıyla da öne çıkıyor. Özellikle de süpermarket sahnelerinde izleyeceğimiz ürün tasarımları göz alıcı.

Grafik sanatçılar Michael Eaton ve Felicity Hickson, High-Rise filmi için, bir markette bulunabilecek her türlü malzemenin tasarımını ürün tasarımcısı Mark Tildesley’i de yanlarına alarak hazırlamışlar.

Sadece süper markette değil, jimnastik salonu, spa ve havuz, binaların mimarı Anthony Royal’ın (Jeremy Irons) ofisi ya da Laing’in “School of Physiology” isimli iş yerinin, kendine has dünyaları, bu ekibin hayal gücünden ve hünerli ellerinden çıkma.

Eaton, bu filmden önce Game of Thrones and the Hercules filminde dört sezon boyunca çalışmış; Hickson ise, The Martian’ın motion graphics art direktörlüğünü üstlenmeden önce, Tinker Tailor Soldier Spy ve The Counselor’un grafik tasarımlarından sorumluymuş. Filme dair detaylar için aşağıdaki linki tıklayın.

anthonyroyalarchitecture.co.uk

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com