Sahi “Christiane F.” şimdi ne yapıyor?

cristiane

3 Nisan 1981’de ilk kez gösterime giren, müzikleri David Bowie imzası taşıyan, aynı isimli gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlanan kült film “Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo” 35 yaşında. Filmin kahramanını canlandıran oyuncu Natja Brunckhorst ise başarılı bir sinemacı olarak Münih’te yaşamını sürdürüyor.

Türkiye’de “Eroin” diye bilinen, müziklerini David Bowie’nin yaptığı, Berlin’in meşhur Bahnhof Zoo durağında eroin parası temin etmek için fahişelik yapan 13 yaşındaki Christiane F.’in dramının anlatıldığı kült film “Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo”nun ilk gösterimi üzerinden 35. yıl geçmiş.

Gerçek bir hikayeye dayanan, Christiane F.’in sokaklarda geçen dehşet verici hikayesini anlatan kült filmin başrol oyuncusu Natja Brunckhorst da bu yıl 50 yaşına giriyor.

“Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo” filmiyle ünlenen oyuncu, Almanya’nın bilinen oyunucularından biri ve de aynı zamanda senarist ve yapımcı olarak yaşamını sürdürüyor.

1980’de “Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo” filmi için yönetmen Uli Edel’den başrol teklifi aldığında 13 yaşında olan sinemacı, filmin getirdiği başarı ve şöhretten, ayrıca medyanın ilgisinden yorulduğu için 1986’da İngiltere’ye gitmiş ve eğitimini orada devam ettirmiş. Ardından bir sene Paris’te yaşamış.

1987’de Almanya’ya geri dönen Natja Brunckhorst, 1991’de mezun olduğu Bochum’daki oyunculuk okuluna gitmiş. Ardından gelen tekliflerle pek çok sinema filminde rol almış; ta ki 1993/94 yıllarında kansere yakalandığı için mesleğine ara verene kadar.

1998’de televizyon dizisi “Einsatz Hamburg Süd”ün senaryosuyla mesleğe geri dönen sinemacı, ardından biyografik filmi “Wie Feuer und Flamme” için 2001’de en iyi senaryo dalında “Lola” ödülünü almış. Aynı yıl yönetmenliğini yaptığı kısa film “La Mer” gösterime girmiş.

Halihazırda sinemacı olarak yaşamını sürdüren Natja Brunckhorst, 1991’de oyuncu Dominic Raacke ile olan dört yıllık ilişkisinden doğan kızı Emma ile birlikte Münih’te yaşıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com