Punk’ı evcilleştirenlere yangınlı cevap

Joe_Corre_Its_Nice_That

Punk’ın 40. yıldönümünde, Agent Provocateur’ün kurucu ortağı, Punk’ın babası ve annesi Malcolm McLaren ile Vivienne Westwood’un oğulları Joe Corré, 5 milyon Pound değerindeki Punk koleksiyonunu, bu Cumartesi Camden’da ateşe vereceğini açıkladı. 

Corré’nin gerçekleştireceği bu eylem, Sex Pistols’un menejeri ve Punk akımının kurucularından olan babasından ona miras kalan Punk koleksiyonunu içeriyor ve Sex Pistols’un 26 Kasım 1976’da çıkardığı Anarchy in the UK single’ına atıfta bulunuyor.

“Kraliçe, 2016’yı Punk Yılı olarak ilan etti. Onun bu resmi lütfu duyduğum en ürkütücü lütuf” diyen Joe, ‘Bu tutum Punk kültürünü ana akımlaştırıyor ve değişim hareketi değil de, müzelerde sergilenen veya anılaştırılan bir kültürmüş gibi sergiliyor’ diyor.

Joe, güncel siyasi iklimi 1976’da Punk’ın ortaya çıktığı iklime benzetiyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “İngiltere’ye genel bir dermansızlık hakim. İnsanlar uyuşmuş vaziyette. Uyuşukluk kayıtsızlığı getiriyor. Artık kimse bir sesinin olduğunu düşünmüyor.

The BFI, The British Library, The Design Museum, ICA, Museum of London, The Photographers’ Gallery, Rough Trade ve The Roundhouse’un çeşitli etkinliklerle Punk’un 40.yılını kutlayacağı bu yılda, Joe, Cumartesi günü herkesi Punk’un ruhuna uygun bulduğu bu yakma eylemine davet ediyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com