Siz hala oturarak ofiste mi çalışıyorsunuz?

refold-cardboard-standing-desk-new-zealand-designboom-01

Dünya döndükçe yaşam tarzları da değişiyor, farklı biçimler alıyor. Özellikle çalışma biçimleri hızla farklı bir yöne kayıyor. İnsan mobilleştikçe, özellikle yaratıcı alanlardaki klasik ofis işi de rafa kalkıyor.

Mobil ofis hareketinde başı çekenlerden biri de Google. Dünyanın bu en şöhretli firması işe gelme zorunluluğunu ortadan kaldıranlardan. Çalışanları istedikleri yerde üretiyor. Hele ki freelance çalışanlar için yerin ve yurdun hiç önemi yok.

Ofis hayatındaki bu dönüşüme cevap veren bir ürün olduğunu biliyor muydunuz. Yeni Zelandalı tasarım ofisi Fraser Callaway imzası taşıyan, tamamıyla kartondan hazırlanmış ve taşınabilir olan dayanıklı çalışma masasının adı Refold.

Fraser Callaway’in çatısı altında, Oliver Ward ve Matt Innes’in tasarladıkları bu masa, bir ofise tıkılmadan çalışabilenler ya da çalışmayı seçenler için hazırlanmış.

Bilim insanlarının ofiste saatlerce oturarak çalışmayı sigara içmeye benzetmesi ve kalıcı iz bıraktığını açıklamasından sonra orataya çıkan bu ürün 250 Dolara satılıyor.

www.refold.co

Refold – So much more than just a desk – Kickstarter from Refold on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2020 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com