Türk profesörlerden okyanus temizleyen bikini!

spongesuit-0-900x900-620x620

Yanlış okumadınız! Riverside California Üniversitesi profesörleri Mihri Özkan ve Cengiz Özkan denizleri ve okyanusları temizleme özelliği olan, devrim niteliğinde bikini yarattılar.

Moda dünyası yenilik arayışlarında koşuştururken, yaz sezonu yaklaşmışken, hem görüntü olarak hem de işlev olarak büyük ses getiren bir bikini tasarımından bahsedelim.

Riverside California Üniversitesi profesörleri Mihri Özkan ve Cengiz Özkan’ın nano karbonattan oluşan “Spongesuit” isimli bu dahiyane buluşları sayesinde ekolojik moda alanında geçtiğimiz yazdan bu yana yeni bir sayfa açıldı.

Türk profesörlerin geliştirdiği, yüzerken denizin temizlenmesini sağlayan ve de son derece “stylish” olan bu bikini, özel malzemesiyle denizdeki yağ bazlı maddeleri emiyor.

Üç boyutlu yazıcılarla üretilen, uluslararası giyilebilir teknoloji yarışmasında birincilik ödülü alan “Spongesuit” İstanbul/New York merkezli Eray Carbajo atölyesinde Inanç Eray, Gonzalo Carbajo, Pınar Güvenç ve Marco Mattia Cristofori tarafından tasarlandı.

Bu buluşun teknolojisyle ilgili tüm ayrıntıları web sitesinden öğrenebilirsiniz.

spongesuit-1-900x340-620x234 RESHAPE15_9AU7_SPONGESUIT_Pagina_2-620x438 spongesuit-2-900x1403-622x970

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com