Haftanın Showreel’i: Johannes Praus

e445d606.more-crew-slide-3

Görüntü yönetmeni Johannes Praus’un Showreel’i kendi başına bir film sanki. Praus’un yeteneklerini sergilediği farklı farklı filmlerden kesitlere Sigur Ros’un muazzam müziği eşlik ediyor.

Uzunca bir süredir beğendiğimiz sanatçıların showreel’lerine yer vermiyoruz, haklısınız. Bu hafta arayı kapatmak için seçtiğimiz isim başarılı ve genç görüntü yönetmeni Johannes Praus.

Praus, kısa filmden belgesel filme, uzun metrajdan reklam filmine gerek görüntü yönetmeni olarak, gerekse fotoğrafçı olarak dikkatimizi çeken bir isim oldu.

Johannes Praus, 1983’te Dresden’de  (Almanya) doğmuş. Öğrencilik yıllarında sinemaya olan ilgisi onu film ve televizyon sektörüne yönlendirmiş. Potsdam-Babelsberg’deki “University of Film and Television – Konrad Wolf”de sinematografi eğitimi alan yetenekli yönetmen, çeşitli uzun metraj ve belgesel filmlerde görüntü yönetmeni olarak çalışmış ve pek çok ödül almış.

Bu ödüllerden bazıları, “Opfer” isimli kısa filmiyle 2011’de kazandığı “Kodak Film School Cinematography Award”, CamerImage Film Festival Bydgosz’da “Golden Tadpole” ödülü,  2012’de “B-DAY” filmi CamerImage’da Student Etudes Panorama’ya seçilmiş, “Wriezen” isimli bitirme belgesel filmi ve tezi “Keine Beziehung ist unmöglich” 2015’de “Grimme” ödülünü almış. Praus ayrıca, Nisan 2013’ten Mart 2015’e kadar ‘Konrad Wolf”te sinematografi masterini yapmış.

www.johannespraus.de

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com