Metro beklerken özel biriyle randevulaşmak?

static1.squarespace

İnsan ilişkilerinde her şey yaklaşıma göre pozitif veya negatif seyrediyor. Bazı insanlar ise olumlu ve yapıcı yönleriyle insan ilişkilerinde mucizeler yaratabiliyor. Date While You Wait projesi de bunun bir örneği.

Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan New York’ta yaşamın hızlı olduğunu söylemeye gerek yok. İnsanlar sokaklarda, caddelerde, duraklarda birbirlerini farketmeden oradan oraya koşturuyorlar. Kimse kimseye dokunmuyor, değmiyor, en fazla omuz çarpıyor.. Hal böyle olunca, yalnızlaşan, birbiriyle iletişim kurmayan yığınlara dönüşüyorlar.

Geçtiğimiz yaz, tam da bu zamanlarda, New York’ta bütün bu monotonluğa ve iletişimsizliğe dur demek için bir proje ortaya çıktı. Zamanını önemli ölçüde metro duraklarında geçiren insanların hayatlarına renk ve yaşam katmak için ortaya çıkan “Date While you Wait”in tek derdi insanları konuşmaya, sohbet etmeye teşvik etmek.

Bir masa ve iki sandalye ile başlayan hikaye şu anda dilden dile dolaşarak, sosyal medya üzerindeki takipçileriyle gerçek bir şehir efsanesine dünüşmüş vaziyette.

Projenin arkasındaki isim Thomas C. Knox tüm dünyanın ilgisini çeken, konferanslara çağrılan bir fenomen artık ve 2016’da Date While You Wait hareketini tüm ABD’de yaymayı düşünüyor.

İnsanları tanımanın ve  birbirleriyle yakınlaştırmanın en temel yolu olan gerçek sohbeti bambaşka bir boyuta taşıyarak, sıcacık bir proje yaratan Thomas gibi insanlara bizim ülkemizde de ihtiyaç olduğu kesin. Özellikle de kibirin, sahteliğin, yarışın, hakir görmenin, ötekileştirmenin en yaygın olduğu İstanbul’da!

www.instagram.com/datewhileyouwait

www.facebook.com/datewhileyouwait

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com