Kadirşinas “Red Bull Art Around” başlıyor!

red-bull-art-around-moda

Red Bull Art Around projesi ikinci senesinde şehrin Anadolu Yakasına, Moda’ya geçiyor. 5-17 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan etkinlik bugün başlıyor.

Red Bull Art Around projesi ikinci senesinde şehrin Anadolu Yakasına geçiyor. Moda semtinin zengin tarihine, ev sahipliği yaptığı farklı yaşam biçimlerine ve genç ruhuna atıfta bulunan sergi, on iki gün boyunca Moda’daki çatlaklardan, açık kapılardan ve kullanılmayan kıyı köşe mekanlarından yararlanarak izleyicilerin ve semt sakinlerinin yürüyüş rotasına ve gündelik hayatına sızma niyetinde.

Amira Akbıyıkoğlu’nun küratörlüğünü yaptığı Red Bull Art Around kapsamında Berk Çakmakçı, Cem Dinlenmiş (Göksu Gül ve Cihan Kılıç ile), Esk Reyn, Hacer Kıroğlu, Hera Büyüktaşçıyan, İrem Günaydın, Lara Ögel, Nihat Karataşlı, Onur Atay, Özge Topçu ve Plankton Project’in farklı medyumlarla ürettikleri eserler semtin geçmişi, bugünü ve geleceği ile diyaloğa giriyor.

Red Bull Art Around Moda keşifçi bir tavırla sessizliği kırmayı, unutulmaya yüz tutanı hatırlatmayı ve semtin içine işlemeyi amaçlıyor.

Red Bull Art Around Açılış Buluşması bugün Bant Magazine ortaklığında Brunelle’de saat 19.30’da başlıyor. Programda ise Bant Mag Dj Set, Berk Çakmakçı, Grup Ses Beats yer alıyor.

Bu yıl sanatseverleri bir sürpriz de bekliyor. Etkinlik kapsamında katılımcılara açık olarak yapılacak tur ve performanslar ile Red Bull Art Around’un çerçevesi biraz daha genişliyor. 5 Mayıs’ta Brunelle’de yapılacak açılış buluşmasının ardından gerçekleşecek etkinlikler ise şöyle:

Perşembe 5 Mayıs
19:30
Açılış Buluşması
Brunelle

Cumartesi 7 Mayıs
16:00
Performans ve Söyleşi: İrem Günaydın
Brunelle

Çarşamba 11 Mayıs
19:30
Amira Akbıyıkoğlu ile Red Bull Art Around Turu

Cumartesi 14 Mayıs
16:00
Amira Akbıyıkoğlu ile Red Bull Art Around Turu

Pazar 15 Mayıs
16:00
Berk Çakmakçı ile Soundwalk
Moda

Ayrıntılar için tıklayın.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com