Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali başlıyor

26263844784_62cfcd70c6_o

BEBKA, gelişen sektörlere destek vermek adına Türkiye’de çizgi film sektörünün ulusal tanınırlığını arttırmak amacıyla 10 – 11 Mayıs 2016 tarihlerinde Eskişehir’de 2. Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali’ni düzenliyor.

Festival kapsamında ayrıca 2. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması yapılacak. Oscar adayı kısa filmlerin üretim süreçleri, yaratıcılarının anlatımıyla festival sunumlarına konu olacak. Festivale yurt içinden ve yurt dışından önemli animasyon yapımcıları, oyun tasarımcıları, artırılmış gerçeklilik alanında çalışan uzmanlar katılacak, gerçekleştirilecek.

Festival Hakkında

BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı), kuruluş amacı doğrultusunda, gelişen sektörlere destek vermek ve girişimcilerin önünü açmak adına Türkiye’de çizgi film(animasyon) sektörünün ulusal tanınırlığını arttırmak amacıyla 2. Anadolu Çizgi Film(Animasyon) Yarışması’nı düzenliyor.

Yarışma, 2.Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali ile son buluyor. Yarışmada dereceye girenler, festival sonrasında gerçekleşecek ödül töreni ile ödüllerini alacaklar.

Oscar adayı kısa filmlerin üretim süreçleri, yapımcı ve yönetmenlerinin anlatımıyla Festival sunumlarına konu olacak.

Festivale yurtiçinden ve yurtdışından önemli animasyon yapımcıları, oyun tasarımcıları, artırılmış gerçeklilik alanında çalışan uzmanlar katılacaklar.

Festival, animasyon ve dijital dünya ile ilgili tüm alanları kapsıyor. Simülasyon ve canlandırmanın mimari, reklam, savunma sanayi, medikal alanlarında nasıl geliştiğine dair paneller gerçekleşecek.

Sektörel işbirlikleri ve yeni yeteneklerin keşfedilmesine yönelik, animasyon camiasının önde gelen kurum ve kuruluşlarının bulunacağı stant alanı yer alıyor.

www.anadoluanimasyon.com

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com