Kaan Müjdeci, “Iguano Tokyo”nun yapımcısıyla anlaştı!

27155989151_2c858dfebd_z

İlk filmiyle büyük bir başarıya imza atan ve birçok ödül kazanan Kaan Müjdeci’nin; ikinci uzun metraj film projesi “Iguana Tokyo”, 69. Cannes Film Festivali kapsamındaki Cannes Atölye – Cannes L’Atelier’de dikkat çekti. Proje katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilirken Müjdeci, film için Fransız yapım şirketi Commes des Cinemas ile anlaştı.

Birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen “Sivas” filminin yönetmeni Kaan Müjdeci; ikinci uzun metraj film projesi “Iguana Tokyo” ile 69. Cannes Film Festivali kapsamında yer alan ve gelecek vaat eden yönetmenlerin seçildiği Cannes Atölye – Cannes L’Atelier’e katıldı.

“Iguana Tokyo”, 11-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleşen festival kapsamında, yeni nesil sinemacıları desteklemeyi amaçlayan Cinéfondation tarafından düzenlenen L’Atelier katılımcıları tarafından ilgiyle karşılandı.

Atölye boyunca “Iguana Tokyo” ekibi; Avrupa, Japonya ve ABD’den gelen yapımcılarla, dünya satış ve dağıtım şirketleriyle 60’ın üzerinde görüşme gerçekleştirdi.

Projenin Fransa yapımcısıyla da Cannes’da anlaşma sağlayan Kaan Müjdeci, yeni projesi “Iguana Tokyo”da; yönetmen Naomi Kawase ve Shohei Imamura’nın da yapımcısı olan Fransız yapım şirketi Commes des Cinemas ile çalışacak.

Daha önce 10. Köprüde Buluşmalar – 34. İstanbul Film Festivali ve Cinelink 2015 21. Saraybosna Film Festivali’nde Ortak Yapım Platformları’na seçilen “Iguana Tokyo”; Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’dan da 1 milyon TL destek fonu almaya hak kazandı.

“Iguana Tokyo”, Cannes Atölye’ye seçilen toplam 15 proje arasında yer aldı. Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği, Almanya-Türkiye ortak yapımı olan “Iguana Tokyo”nun çekimleri Tokyo ve Berlin‘de gerçekleştirilecek.

Çekimlerinin 2017’de tamamlanması planlanan filmin dili ise Japonca ve İngilizce olacak. Bir bölümünün manga animasyon olarak gerçekleştirileceği uzun metraj kurmaca film olarak çekilecek olan “Iguana Tokyo”yonun kadrosunda Hollywood oyuncuları da yer alacak.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com