Bu mini kulaklıkla her lisanı anlayacağız!

waverlylabs_02

Beynimizde ya da kulağımızda bir chip olsa, her lisanı anlasak, harika olmaz mı? Kim istemez bunu? Herkesin er ya da geç dilediği şeylerin başında gelmiştir tüm dilleri anlayabilme yetisi. Artık bu mümkün!

Yüzyılın buluşu bu olsa gerek! Waverly Labs tarafından geliştirilen Called Pilot isimli kulaklık tüm dilleri anında çeviriyor. Çevirmenlerin pabucunu dama attıracak bu yeni teknolojinin şimdilik tek koşulu kendi dilinde konuşan kişiyle, karşısındaki kişinin aynı kulaklıktan takması.

Yakın gelecekte piyasaya sunacağı, etrafta işitilen tüm konuşmaları anında çevirme özellikli teknoloji üzerinde çalışan Waverly Labs, eşzamanlı olarak, kalabalık grupların “Conference Mode” sistemiyle aynı konuşmaya dahil olabilecekleri bir sistemi de geliştiriyor.

Waverly Labs’in “Called Pilot” projesinin üretimi için Indiegogo’da açtığı kampanyanın dehşet ilgi görmesine, 75 bin dolar hedefleyip, 1.9 milyon dolar fon elde etmesine hiç şaşırmıyoruz.

Bu ay satışına başlanan kulaklığın fiyatı 179 Dolar ve İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, Almanca, İbranice, Arapça, Rusça, Uzak Doğu dilleri biliyor. Afrika dilleri de kısa bir süre sonra eklenecek.

Daha fazla bilgi için Indiegogo sayfasına buyurun.

waverlylabs_01

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com