“Beni tanımıyorsun ama içimdeydin; bunun için buradayız…”

1175366-700x394

ABD’nin elit üniversitesi Stanford’da okuyan 23 yaşındaki bir öğrenci kızın tecavüze uğraması ve bununla ilgili bir açık mektup yazması üzerine, “Girls” dizisinin yazarı ve yıldızı tüm oyuncu ekibiyle birlikte aksiyon aldı.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de bir tecavüz vakası tekrar gündeme geldi. Kendisine tecavüz eden kişinin hafif bir cezayla durumdan “yırtması” sonucu, istismara uğrayan 23 yaşındaki genç kızın bir açık mektup yazması ve CNN haber sunucusu Ashleigh Banfield’in bu mektubu canlı yayında okuması üzerine Lena Dunham ve “Girls” dizisinin baş oyuncularının hazırladığı dayanışma videosu gündemden düşmüyor.

“Beni tanımıyorsun ama içime girdin bu yüzden bugün buradayız..” diye başlayan tüyler ürpertici mektuba cevaben, cesurca hayatta kalanlara, Dunham videosunda şöyle sesleniyor: “Kurbanları dinleyin! Onlar birer insan!”

Videoya göre her beş kadından biri hayatında cinsel istismara uğruyor ve çoğu aile içinde ve/veya yakınları tarafından taciz ediliyor.

Geçtiğimiz Salı akşamı itibariyle, 23 yaşındaki Stanford öğrencisi ve 20 yaşındaki tecavüzcü Brock Turner davasının hakiminin istifasını isteyen imza kampanyası 500.000 kişi tarafından imzalandı.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com