“Nerdesin Aşkım?” Türkiye’de ilk kez gösterimde

21033992195_d33b3cfc41_h

Uluslararası festivallerden iki ödülle Türkiye’ye dönen “Nerdesin Aşkım”, Onur Haftası kapsamında Türkiye’de ilk kez gösterilecek.

Merve Gezen’in yazıp yönettiği ve başrolünü ödüllü oyuncu Seyhan Arman’ın canlandırdığı kısa film “Nerdesin Aşkım”, tamamlandığından bu yana birçok uluslararası festivale katıldı. Dünya festivallerini gezen film, Boston’dan “İnsan Hakları Ödülü” ve Kanada’dan Yabancı Film kategorisinde “En Mükemmel Film” ödülleri aldı.

Trans bir bireyi intihara sürükleyen süreci anlatan film, başrol oyuncusu Seyhan Arman’ın, Özge karakterine hayat verdiği başarılı performansı ile de katıldığı festivallerde, başta jüri üyeleri olmak üzere, festival seyircisini derinden etkiledi.

25 Haziran Cumartesi saat 18.00’de Cezayir Toplantı Salonu’nda ilk kez Türkiye’de gösterimi yapılacak filmin, gösteriminden hemen sonra yönetmen Merve Gezen ve Seyhan Arman ile de bir söyleşi gerçekleşecek.

 Seyhan Arman Kimdir?

1980 Adana doğumlu. Tiyatroya 1994 yılında Adana Kardeş Oyuncular Tiyatrosu’nda amatör olarak başladı. Daha sonra profesyonel olarak Aktif Sanat Tiyatrosu, Özürlüler Sahne Tiyatrosu, Tiyatro Gerçek, Adana Birlik Sahnesi, Adana Sanat Tiyatrosu, Gamsız Kabare, Tiyatro Maan, Çamur’dan Tiyatro’da çalıştı. Dilruba Saatçi’den oyunculuk eğitimi alan Arman, Engin Alkan’ın yönettiği Islah Evi, Küskün Müzikal ve Huysuz isimli oyunlarda reji ekibinde çalıştı. 

Teslimiyet filmi ile 22. Ankara Uluslararası Film Festivali Seçici Kurul Oyunculuk Özel Ödülü ve Güneşi Gördüm filmi ile 23. Uluslararası Singapur Film Festivali En iyi Performans (Best Performance ‘The Entire Cast’) Ödülü alan oyuncu, sinema-dizi oyunculuğunun yanı sıra Madame Margot isimli Kabare’de halen Mc-Queen Matmazel Coco karakterini canlandırıyor. İnsan hakları aktivisti olan Arman İstanbul’da yaşıyor.

Filmin Künyesi:

Yazan & Yöneten: Merve Gezen

Yapımcı: Defne Gezen

Görüntü Yönetmeni: Serkan Gülgüler

Sanat Yönetmeni: Şükran Gören

Kurgu: Oğuz Çelik

Oyuncular: Seyhan Arman, Didem Soylu, Esen Gül, Cansel Karagöz, Bora Üstkaya, Belgin Köse, Ömer Nurlu, Cem Gürakan

21024064472_21624215b7_b 21033990585_18fdc09fee_b

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com