İzmir’de bir ilk: Kısa filmcilere “Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi” ve “Pitching Platformu”

10345781_1443069919279805_6683866251203636615_n

Bu yıl Hezarfen Film Galeri ve Yapımlab işbirliği içinde İzmir’de ilki gerçekleşecek Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi ve Pitching Platformu, kısa filmcilere projelerini geliştirmede danışmanlık fırsatı sağlıyor. Başvurular 10 Ağustos’ta sona eriyor!

Başvuruları bugün başlayan ve 10 Ağustos‘ta sona erecek olan Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi & Pitching Platformu‘na 10 proje seçilecek ve proje sahipleri İzmir’de gerçekleşen 16. Sinema Burada Festivali kapsamında yapılan atölyeye katılma hakkı kazanacak.

Zeynep Atakan‘ın moderatörlüğünde gerçekleşecek ve konuya ilgi duyan izleyicilere de açık olacak atölyenin sonunda jürinin seçeceği bir projeye Yapım Lab tarafından bir yıllık ücretsiz danışmanlık hizmeti hizmeti verilirken, geri kalan dokuz proje, prodüksiyon aşamalarında Yapımlab Proje Geliştirme tarafından takibe alınacak. 10 Ağustos’a dek sürecek başvurular sadece Türkiye’den yapımcı ve yönetmenlerin katılımına açık olacak.

Yapım sürecinin her adımında alternatif yolları keşfetmeye, farklı mecraları kullanmaya ve yapımcıların içinde yaşadıkları coğrafyanın sosyal, kültürel ve üretim odaklı açmazlarına yeni çözümler üretebilmelerine aracı olmayı amaçlayan Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi & Pitching Platformu Atölyesi, Hezarfen Film Galeri ve Yapımlab işbirliğinde 3 ve 4 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

3 Eylül tarihinde Yapımlab danışmanları ile ön görüşmede bulunacak olan proje sahipleri, Atölye‘ye katılacak ve 4 Eylül’de ise projelerini Pitching Platformu’nda sunacaklardır.

Başvuru Formunu buradan indirip doldurduktan sonra sinemaburada@izmirfair.com.tr adresine gönderebilirsiniz. Pitching Platformu şartnamesi için burayı tıklayın.

Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi & Pitching Platformu

Son başvuru tarihi: 10 Ağustos 2016, Çarşamba
Proje sahipleri ile ön görüşme ve atölye tarihi: 3 Eylül 2016, Cumartesi
Pitching tarihi: 4 Eylül 2016, Pazar

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com