Trafik kazalarına karşı dayanıklı insan bulundu!

Face

Bedenimiz trafik kazalarına karşı yeterli donanımda değil. Peki yeterli donanımda ve dayanıklılıkta olsaydı insan bedeni nasıl görünürdü? Bir travmatoloji uzmanı, trafik kazaları araştırmacısı ve bir heykeltraş o insanı yarattılar.

İnsanlar duvara tosladıklarında hayatta kalabiliyor ama trafik kazalarında pek öyle olmuyor; çok fazla insan yaşamını yitiriyor veya kalıcı sakatlıklar meydana gelebiliyor.

Trafik kazalarını önlemek için ortaya çıkan bir kampanya bugüne kadar gördüklerinize hiç benzemiyor. Avustralya’daki (Melbourne) Transport Accident Commission (TAC) adına hazırlanan sıradışı kampanyaya göre, trafik kazalarından hasarsız kurtulmak için Graham gibi grotesk bir figüre benzemek gerekiyor.

Başta Melbourne olmak üzere tüm ülkede trafik kazalarını önlemek için hazırlanan kampanyanın arkasında travmatoloji uzmanı Christian Kenfield, trafik kazaları eksperi David Logan ve heykeltraş Patricia Piccinini var. Üçlü, ‘günümüz koşullarında meydana gelen trafik kazalarına karşı korunmak için insan nasıl görünmeli’ sorusunu araştırıp, Graham (Project Graham) isimli figürü yaratmış.

Graham’in içini dışını merak edenler interaktif bir turla her şeyi öğrenebilir ve benzersiz bir deneyim yaşayabilirler.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com