“Bizi seçme sebebini unutmayacak müşteri gelsin”

ali gurevin

Zebra Design Factory yıllardır bilenen Türkiye’nin en yenilikçi ve ilklerden sayılabilecek tasarım ajanslarından biri. “İçinde fikir olmayan işleri yavan buluyoruz” diyen ve şu anda t.AG isimli yan şirketiyle de markalara hizmet veren ajansın kurucusu Ali Gürevin sorularımızı yanıtladı.

Hikayeniz?

1995 yılında 4 ortakla Arnavutköy’de kuruldu ZEBRA Design Factory. İlk müşterileri Radyo 2019 ve Hillside City Club oldu. 16 yılda pek çok farklı sektörden ulusal ve uluslararası birçok müşteriye hizmet verdi, birçok ödül kazandı.

ZEBRA, tasarımı ve yaratıcılığı her zaman ön planda tutup, her zaman “farklıyı” ortaya çıkarmaya çalıştı. Yıllar içinde farklı sektörlerden hizmet verdiği markalarla deneyimini artırdı. 2010 yılı Kasım ayına kadar 3 ortaklı bir yönetimle idare edilen ZEBRA, diğer 2 ortağın ayrılmasıyla kreatif direktörlüğünü ve yöneticiliğini Ali Gürevin’in yürüttüğü bir yapıya dönüştü.

Ali Gürevin aynı zamanda 2010 Mayıs’ında t.AG adındaki marka ajansını da hayata geçirdi. Şu anda t.AG ve ZEBRA, Teşvikiye’de, aynı binada farklı markaların, farklı ihtiyaçları için aynı heyecanla hizmet veriyor.

Zaaflarınız?

Toplumun huyuna, suyuna gidememek. Müşterilerimizi kıramamak. Tatil günlerinde de çalışmak…

Altını çizmek istedikleriniz?

Heyecan duyacağımız işler ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Ve heyecan yaratacağımız…

İlham nasıl oluyor da oluyor?

İlham, konsantre olunca oluyor. Tabi ki birikimler, beslenmeler önemli. Ayrıca bir probleme herkesin baktığı yerden bakmamaya çalışıyoruz. Biz bir biçim değil, bir algı yaratmak istiyoruz.

Fikir dediğiniz nedir ki?

Fikir konunun başlangıcıdır. İçinde fikir olmayan işleri yavan buluyoruz. Tipografik bir poster ya da basılı herhangi bir iş, fikir olmadan eksik kalıyor. Bütün toplantılarımızda öncelikle “fikri” yakalamaya çalışıyoruz. Diğer çözümlemeler, o fikri izliyor.

Kahramanlarınız?

Yaptığı tasarımlarla üzerimizde heyecan yaratan herkes.

Hangi müşteri gelsin?

Bizim ne tür bir tasarım bakışına sahip olduğumuzu bilen ve bizi tanıyan müşteriler. Ve bizi seçme sebeplerini unutmayacak olanlar…

Hangi müşteri gelmesin?

Bizi tanımayan, aslında kendisinin herkesten daha iyi tasarımcı olduğunu zanneden, fazla “pazarlıkçı” müşteriler lütfen gelmesin

Müşterileriniz?

JTI Group, Mars Entertainment Group, Forum Alışveriş Merkezleri, The Marmara Collection otelleri, İnci Akü, Next Level, Delta Mobilya, Ulus Savoy, Doğus Yayın Grubu, 1V1Y.COM, Birim Mobilya.

Sizden sonra kime yer verelim?

Benzer heyecanları paylaşan genç tasarımcılar.

http://www.zebra.com.tr/

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com