“Ferahfeza” İstanbul Film Festivali’nde gün ışığına çıkıyor

Daha önce ödüllü kısa filmleriyle tanınan Elif Refiğ’in ilk uzun metrajlı filmi Ferahfeza, Türkiye galasını 31 Mart’ta başlayan ve 15 Nisan tarihine kadar sürecek olan 31. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştiriyor.

Ulusal yarışma bölümünde Altın Lale için yarışacak 12 film arasında yer alan filmin gösterimi 13 Nisan Cuma günü Atlas Sineması’nda saat 19.00’da yönetmen ve oyuncuların katılımıyla yapılacak.

Kadere ve uzaklarda onu bekleyen daha güzel bir hayatın varlığına inanan, şehrin gündelik gerçekliğinden uzaktaki tersane bölgesinde çalışan tedarikçi Ali’nin sert mizaçlı Eda’yla tanışmasını ve bu iki gencin birlikte atıldıkları yolculuk sırasında geçirdikleri değişim ve büyüme hikayesinin anlatıldığı Ferahfeza’nın başrollerinde Uğur Uzunel, Sitare Akbaş, Hüseyin Sevimli, Mert Asutay ve Sırrı Süreyya Önder yer alıyor.

Senaryosu yönetmen Elif Refiğ’e ait olan filmin yapımcılığını Refiğ’le beraber Mehmet Betil gerçekleştirdi. Görüntü yönetmenliğini Türksoy Gölebeyi üstlenirken; filmin sanat yönetmenliğini Çağrı Aydın, müziklerini ise Gevende grubundan Ahmet K. Bilgiç ve Okan Kaya yaptı.

[vimeo 39193085]

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com