&foam ya da müze mağazacılığına fotoğraf cephesinden sağlam dokunuş

Güncel fotoğrafçılık alanında dergisiyle, konsept projeleri, yarışmaları ve daha pek çok etkinliğiyle fotoğrafçılığın en ak ve sevindirici yüzü olan Foam, &foam ile müze mağazacılığının uslu uslu kartpostal, katalog ve kitap satmanın dışında daha heyecanlı olabileceğini Amsterdam Fotoğraf Müzesi’nde bir kez daha gözler önüne seriyor.

Konsept mağaza &foam 19 Temmuz’dan itibaren, Benetton’nun iletişim laboratuvarı Fabrica, Hollandalı Tasarım ve Moda Enstitüsü Premsela ve fotoğrafçı ikili Scheltens & Abbenes ortaklığında Design &Foam’u hayata geçiyor.

Kesim, süje ve ışık konularını objelere dönüştürürken temel fotoğrafçılık ilkeleriyle hareket eden Fabrica, yedi parçalık koleksiyonu “Still Lights”ı, Scheltens & Abbenes’in işleriyle birlikte sergiliyor. (Hollandalı fotoğrafçı ikilisi elbise askısı, ayakkabı ve çiçek gibi gündelik hayattan kullandığı nesneleri farklı ışıklarda görüntüleyip, harikulade tablolar yaratmasıyla biliniyor)

Tasarım ve fotoğrafın kesişme noktalarıyla ilgili seminerler ise Premsela tarafından organize ediliyor. (15 Temmuz’a kadar devam eden Music &foam ile ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.)

Design &foam, 19. Juli – 21.Oktober 2012, Foam, Keizersgracht 609, Amsterdam

httpv://youtu.be/xXMTeEeMsXg

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com