Tatildeyim, Rolling Stones okuyorum, dokunmayın..

2013’te tam tamına 50 yaşını dulduracak olan dünyanın en sansasyonel rock grubu Rolling Stones’un dijital olarak okunabilecek biyografisi yaz ve tatil okumaları için güzel bir seçenek.

‘Rolling Stones hakkında her şey söylendi; hele ki 2010’da Ketih Richards’ın anılarını kitaplaştırmasından sonra ortada ne gibi sırları kalmış olabilir ki’ diye düşünebilirsiniz. Ancak, iki bölümden oluşan »50 Years: The Rolling Stones – Views from the inside, views from the outside«, 2000 sayfada Stones ile ilgili yayımlanan, kıyıda köşede en ufak bir açık bırakmayan ilk ve tek geniş kapsamlı “eBook” olma özelliğini taşıyor.

Birinci bölüm Stones’un ilk 25 yılına (1962-1986) ayrılmış; diğeri ise son 25 yılına ve bugününe. Kitapta, bazılarını ilk kez dijital olarak okuyacağımız, 60’lı yıllara ait orijinal gazete yazıları ve söyleşilerinin yanı sıra, Rolling Stones’un konserlerinden, yaşamından stüdyo görüntülerinden ve snapshot’lardan oluşan 130 fotoğraf yer alıyor.

Kitap, The eBook People ve Nischenverlagshaus’un (Freising) ortak girişimi. Toplam 50 bölümün her bir bölümünde İsviçre kökenli, Londralı müzik yazarı Hanspeter Künzler‘in metinleri yer alıyor.

İlk kez 1962’de sahneye çıkan bu eşsiz grubun yaşam yolculuğundaki inişleri ve çıkışları, böyle kapsamlı bir eserden okuyarak yadetmek ve hatırlamak isteyeceğinizden eminiz.

(“50 Years: The Rolling Stones – Views from the inside, views from the outside” İngilizce/ $ 14.99/ itunesamazon.)

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com