Bu sergi kuraklığa karşı: Kuruma/Dessication

Dünya nüfusunun çoğalması, şehirleşme, iklim değişimleri, orman tahribatları, çölleşme… Giderek tüm çevremizi ve dünyayı tehdit eden kuraklığı konu alan “Kuruma/Desiccation” isimli sergi bugün başlıyor.

Uluslararası Enstelasyon Sergisi “Kuruma”, Beşiktaş Belediyesi ve Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi işbirliğiyle gerçekleşiyor. Sergi bugün saat 19.00’da yapılacak bir açılış ile Ortaköy Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

2009 yılında, sanatın ve sanatçının göçebe olduğuna inanan bir grup sanatçının oluşturduğu Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi bugüne kadar dünyanın farklı yerlerinde sergiler açtı. Daha önce bütünleşme, vazgeçme, dönüşme, acıkma ve paylaşma gibi farklı temalara değinen eserleriyle göçebelik ve değişkenlerinin toplumdaki etkisine dikkat çekmeyi amaçlayan grup İstanbul’da kuraklık temasına odaklanıyor.

Günümüzün en büyük çevresel sorunlarından biri olan kuraklığın toplum üzerinde yarattığı kalıcı etkilere dikkat çekmek amacıyla gerçekleşen sergide, Türkiye ve dünyadan 28 sanatçının 28 farklı eseri yer alıyor.

Uluslararası Enstalasyon Sergisi, Ortaköy Sanat Galerisi / 15 Ekim-13 Kasım

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com