Memo Akten, “Resonate Belgrade 2013″te öne çıkan isimlerden!

memo

Kültür-sanatı teknolojiyle buluşturan; networking, enformasyon, bilgi paylaşımı ve eğitim festivali Resonate Belgrade 2013‘te bu cumartesi yani 23 Mart 2013’te “Trying To Understand The Nature Of Reality” isimli workshop gerçekleştirecek olan Memo Akten, festivalin ağır toplarından. 

İstanbul doğumlu, Londra temelli görsel sanatçı, yönetmen, müzisyen, sanat ve teknoloji kesişiminde mühendislik yapan Memo Akten, yeni teknolojiler geliştirip hayata geçiriyor.

1980’lerin hacker demo hareketinden oldukça etkilenen Akten, küçük yaşlarda dönemin 8-bit bilgisayarlarıyla müzik programcılığı ve grafik demo’larıyla girişmiş bu işe. 1997’de Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Londra’ya yerleşmiş. Orada video oyunları sektörüne sanatçı, tasarımcı ve programcı olarak sıkı bir dalış yapmış. 2003’te daha derinlikli deneyimler kazanmak için oyun sektöründen ayrılmış. Akten o zamandan bu yana kişisel işlerine ağırlık vermenin yanında özel projeler ve araştırmalar yapıyor.

Sanatçının sergi ve perfomanslarının yer aldığı organizasyon ve yerlerden bazıları şöyle: Victoria & Albert Museum (London), Royal Festival Hall (London), Queen Elizabeth Hall (London), Creators Project (New York, Sao Paulo, Beijing), Holon Museum (Tel Aviv), Garage Center for Contemporary Culture (Moscow), Sydney Biennale, Design Miami, Aldeburgh Music Festival, Edinburgh Film Festival, Mapping Festival (Geneva), Yota Space Festival (St. Petersburg), Glastonbury Festival vb.

http://www.memo.tv
http://www.marshmallowlaserfeast.com

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com