Bisiklet meraklılarının festivali kapıda

venice beach

Eylül dediğimiz hemen şurada. Yazın bitmesi anlamına da gelen bu ayda şehirde gerçekleşecek etkinlikler, sonbaharı hüzünle değil, coşkuyla karşılamamıza vesile oluyor. Bicycle Film Festival Istanbul 2013 de bu etkinliklerden biri. 

Geçen sene ilk kez hayatımıza giren bu festival, 2001’den beri Paris, Londra, Milano gibi 20’den fazla şehirde düzenleniyor. Uluslararası bir etkinliğe dönüşen ve dünyanın her yerinde büyük ilgi gören “Bicycle Film Festival”, ikinci kez İstanbul’da.

Bu sene 14 – 17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival; katılımcılara sinema ve sporla dolu dört gün yaşatmayı vaadediyor.

14 Eylül’de KüçükÇiftlik Park’ta ’Blonde Redhead’ konseri ile İstanbul’da başlayacak olan festival, sinema ve müziğin yanında, geçen yıl geniş kitleleri peşinden sürükleyerek dev bir bisiklet hareketine dönüşen BFF İstanbul Bisiklet Gezisi Büyükada Turu ile devam ediyor.

Festival, bisiklet turu sonrasında Büyükada’da yer alacak açıkhava gösteriminin ardından, 16 ve 17 Eylül tarihlerinde aralarında Morgan Krantz (The Cyclist), Fitz Cahall (Road from Karakol), Benny Zenga (Road Sage) ve Daniel Dencik (Moon Rider) gibi yönetmenlerin kısa metraj bisiklet filmlerinin yer aldığı özel BFF seçkisi gösterimleri ile devam ediyor.

Detaylı program önümüzdeki günlerde açıklanacak.

14 Eylül 2013 Cumartesi günü programı için:
https://www.facebook.com/events/403412913103584/

14 Eylül 2013 Cumartesi günü biletleri için:
http://www.biletix.com/etkinlik/PPZE1/TURKIYE/tr

Daha fazla bilgi için:
www.bicyclefilmfestival.com

(Foto: Erel Eryürek/Nisan 2013/Venice Beach)

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com