Senaryo yazmak isteyenlere rehber

tumblr_mxb1e4b7My1rovfcgo1_500

2012’den bu yana “Her Gün Bir Film” bloguyla dikkat çeken sinema yazarı Cem Altınsaray, bugün senaryo yazmak için ilham, cesaret ve tavsiye isteyenlere sesleniyor.

Cem Altınsaray’ın ‘internette bugüne dek karşılaştığım en kapsamlı rehber: Diary Of A Screenwriter: Notes on Writing for Film. İnanılmaz bir içerik, çok değerli bilgiler. Kaydedip geçmeyin, zaman ayırın lütfen. (Ha bi de İngilizce biliyor olun!)’ diye sunduğu “Diary Of A Screenwriter: Notes on Writing for Film” gerçek bir maden. Mutlaka incelemenizi öneririz.

Hergün Bir Film hakkında

Bir parça kıyıda köşede kalmış, nispeten az bilinen, iyi filmler önermeye özen gösteriyorum. Farklı dönemlerden, ekollerden ve türlerden filmler olsun istiyorum. Bu filmlerin görülmesi yolunu açarak, sinema sevgisine ve kültürüne katkı yapabilmeyi hayal ediyorum. O katkı ki, deve kulağında bir tel tüy kadar olsa razıyım.

Bilmiyorum ne kadar sürdürebileceğim. Bir zaman sonra bana gerek bile kalmayacak belki… Siz en güzel, en özel filmleri önerecek, paylaşacaksınız; yürüyecek etiket umarım…

Büyülü seyirler!

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com