Laura Palmer Mart’ta aramıza dönüyor!

laura

Ne demişti Laura Palmer; ’25 yıl sonra tekrar görüşürüz’. 25 yıl geçti ve takvim 25 Mart 2014’ü gösterdiğinde, kült dizi Twin Peaks ve David Lynch cephesinde neler olacak, merak konusu. Bazı dedikodular var, buyurunuz…

Kimilerine göre dizilerin şahı, kimilerine göre gelmiş geçmiş en iyi dizi. Üzerinden 25 yıl geçmesine rağmen, Sheryl Lee’nin canlandırdığı Laura Palmer’in cinayeti ve cinayetin etrafında gelişen karmaşık olaylar örgüsüyle, “Twin Peaks” hala canlılığını koruyor.

İkiz Tepeler olarak Türkçeleştirilen 1989’da çekimlerine başlanan dizi “Twin Peaks”, 1990’da ABC kanalında yayınlanmış, Körfez Savaşı yüzünden 1 yıl sonra yayını durdurulmuş, 32 bölüm olarak hazırlanmış ama 29’u gösterilmişti. Türkiye’de ise o dönem ismi Star 1 olan Star TV’de yayınlanmıştı.

Dizinin ve daha sonra sinema filminin de yönetmeni olan David Lynch şimdilerde Laura Palmer’in unutulmaz repliği “I’ll see you again in 25 years” yani “25 yıl sonra tekrar görüşürüz” sözünü yerine getirmekle meşgul.

Geçtiğimiz hafta Lynch’in “Sande Alessi Casting” ajansının “seksi kız aranıyor” çağrısıyla (aşağıda), “Twin Peaks” tanıtım filmi için bir oyuncu aradığını öğrendik. Ancak Twin Peaks hayranlarının beklediği gibi ve rivayete göre, bu çağrının üçüncü sezonla mı yoksa sadece, oldukça gecikmeli çıkacak olan Blu Ray Boxset’inin tanıtımıyla mı ilgili olduğu henüz tam net değil.

twin-peaks-promo-shoot-david-lynch

Net olan bir şey var ki Laura Palmer’in “25 yıl sonra tekrar görüşürüz” dediği tarihin oldukça yakın bir tarih olması ve geri sayım için özel bir sitenin hazırlanmış olması. (Siteyi tıkladığınızda, gün, saat, dakika ve saniyenin döndüğü ürkütücü bir geri sayım (countdown) görüntüsüyle karşılaşıyorsunuz.)

Twin Peaks hakkında her şeyin yer aldığı site: http://welcometotwinpeaks.com/

Twin Peaks TV’ye Geri Dönsün Facebook sayfası: https://www.facebook.com/BringBackTwinPeaks

 

 

 

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com