Şimdiki zamanı bu uygulamaya teslim edebilirsiniz!

kennedy.threescreens.londonBrendan Dawes’in tasarladığı Kennedy isimli yeni iPhone, iPad, iPod Touch uygulaması bir nevi günlük işlevi görüyor. Anları ve anıları kayıt altına alan bu uygulama, sosyal medya iletilerinin pabucunu dama atmaya niyetli. 

Twitter’a veya Facebook’a yazdığınız bir söz, paylaştığınız bir fotoğraf, zaman içinde anlamsız ve saçma gelebilir. Geriye dönüp silseniz de, artık paylaşılmış olduğu için yapabileceğiniz pek bir şey yok. Oysa Kennedy uygulaması, içinizde tutamadığınız sözleri ve görüntüleri anında kaydedebileceğiniz bir nevi günlük ya da şahsi bellek işlevi görüyor.

Her not, bulunduğunuz yer, saat ve tarihiyle; hatta o günkü hava durumu, seçme şansınızın olduğu aktüel haber başlıkları, o sırada dinlediğiniz müziğin adı sanıyla; kuru birer not olarak değil, içinde yaşadığınız güncel koşullarla birlikte kayıtlara geçiyor. Böylece  pişmanlık duyabileceğiniz sözleriniz ve fotoğraflarınız da sizde saklı kalıyor.

Editörün notu: “Hayat paylaşınca güzel”, doğru ama belki de bazı notları önce saklayıp, bir düzene koymak daha mantıklı olabilir. Uygulamanın özellikle işi yazmak olanların ilgisini çekeceği kanaatindeyiz. 

http://kennedyapp.com/

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com