Kumun Tadı’nın Türkiye galası bu hafta!

kumun tadi

Berlin Film Festivali’ndeki dünya galasından sonra Kumun Tadı, Türkiye galasını 33. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde yapıyor.

Başrollerinde Mira Furlan ve Timuçin Esen’in oynadığı Melisa Önel’in ilk uzun metraj sinema filmi Kumun Tadı, Türkiye galasını 16 Nisan Çarşamba günü 33. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde yapıyor.

“Karadeniz sahilinde geçen film, bir yandan insan ticaretinin soğuk ve acımasız yüzünü gösteriyor, diğer yandan ise bu işin içinde olan ve mutsuzluğun içine batmış bir adam ile çevresindekilerin karanlık bir portresini çiziyor.”

Film, İstanbul’un tekinsiz mahalleleriyle, şehirden çok uzak olmayan Karadeniz sahilindeki yoksul bir sınır kasabası arasında gidip gelen Hamit’i izler.

İnsan kaçakçılığı yapan kömür tüccarı Ali hesabına çalışan Hamit, kamyonetiyle kömür götürürken dönüşte kaçak göçmenler getirmektedir. Hamit’in tek tesellisi, yurt dışından bir araştırma projesi için çalışmaya gelmiş, botanik bilimci Denise’dir.

Hamit ve Denise, geceleri denizin kenarında, ıssız bir kulübede gizlice buluşurlar. Yeni bir grup mültecinin kasabaya gelişi ve mahsur kalmasıyla beraber gerilim artarken ikilinin ilişkileri de kırılmaya başlar.

Engin Ertan’ın, bu yıl Altın Lale Ulusal Yarışma’da Kumun Tadı filmiyle yarışan Melisa Önel ile röportajını aşağıda izleyebilirsiniz.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com