Ankara’da yarışacak kısa ve belgesel filmler belli

8706982679_eaa669eaf9_o

Halkbank ana sponsorluğunda ve T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile gerçekleşecek, Ankara Uluslararası Film Festivali’nde Belgesel ve Kısa Film bölümlerinde yarışacak filmler belli oldu.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen ve bu yıl 25.si yapılacak festivalde yarışacak filmler ön jüriler tarafından belirlendi.

Festivalin Belgesel ve Kısa Film bölümlerine önceki yıllara göre bu yıl daha yoğun bir başvuru yapıldı. Ön Jüriler, başvuran filmleri, anlatımsal özellikleri, teknik yeterlilikleri ve konularındaki özgünlükleri çerçevesinde değerlendirerek yarışmaya katılmaya değer buldu.

“Ulusal Kısa Film” yarışmasına, “Kurmaca” dalında 100 film, “Deneysel” dalında 21 film, “Canlandırma” dalında 16 film olmak üzere toplam 137 kısa film başvurdu. Sibel Tekin, Barış Konor ve Serdar Aygün’den oluşan ön jüri, bunların arasından 57’sini yarışma için seçti.

Yarışmanın “Belgesel” bölümüne ise 78 film başvurdu. Hasan Nadir Derin, Füsun Okutan ve Nihan Gider Işıtman ‘dan oluşan ön jüri, ön elemeyi geçerek yarışmaya hak kazanan 11 filmi seçti.

www.filmfestankara.org.tr

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com