Yeni Film Fonu başvurulara açıldı!

kart_1_on

Anadolu Kültür ve !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin ortaklığıyla kurulan Yeni Film Fonu başvurulara açıldı. Açık Toplum Vakfı’nın ana desteği, Atlas Post Production özel post-prodüksiyon desteği, Mehmet Betil ve Ali Betil’in bireysel destekleriyle başlatılan Yeni Film Fonu, Türkiye’nin ilk bağımsız film fonu olacak.

Bu yılki jürisi Melis Behlil, Özgür Doğan, Sevil Demirci, Yeşim Ustaoğlu ve Yıldırım Türker’den oluşan Yeni Film Fonu, yıl içinde iki kez başvurulara açılacak ve değişime yol açan, en geniş tanımıyla insan haklarını, eşitlik ve özgürlüğü ilke edinen, azınlığın sesi olan dayanışmacı filmlere destek olacak. Son başvuru tarihi 12 Nisan 2015 olan fona başvurular fonun web sitesinden yapılabilecek.

Yeni Film Fonu nedir?

Yeni Film Fonu kendimizle, birbirimizle ve gezegeni paylaştığımız diğer canlılarla barış içinde yaşayabildiğimiz bir dünyanın hayaliyle yola çıkıyor. Biçim ve içerikte dönüştürücü hikâyeleri, türler arası sınırları zorlayan anlatımları, farklı karşılaşmaları ve deneyimleri gündeme getiren projeleri, katkısıyla, güçlendirmeyi hedefliyor. Çok sesliliği teşvik eden bir platform yaratarak, bağımsız sinema üretiminin gelişmesine olanak tanıyor.

Hangi Filmleri Destekliyor?

Uzun ve orta metraj kurmaca dışı filmlere proje geliştirme, prodüksiyon ve post-prodüksiyon aşamalarında; kısa metraj filmlere prodüksiyon ve post-prodüksiyon aşamalarında destekler verilecek.

Son Başvuru Tarihi: 12 Nisan 2015

www.yenifilmfonu.org

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com