Yeni İtalyan Sineması’na doyacağımız günler yaklaşıyor

viva-la-sposa_notizia

İtalyan Kültür Merkezi ve Instituto Luce Cinecitta tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen İtalyan Sinemasıyla Buluşma etkinliği 27 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında Beyoğlu Sineması’nda gerçekleştiriliyor.

Courmayeur Noir Festivali’nin kurucusu ve direktörü Giorgio Gosetti tarafından oluşturulan seçkide yer alacak filmler arasında yönetmenliğini Ascanio Celestini’nin yaptığı Yaşasın Gelin (Viva La Sposa, 2015 – üstteki fotoğraf) bulunuyor.

Başrol oyuncusu Ondina Quadri’ye Venedik Film Festivali’nin Venice Days bölümünde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandıran Carlo Lavagna imzalı Arianna da seçkide yer alan filmler arasında.

Ayrıca yönetmenliğini Giuseppe M. Gaudino’nun üstlendiği Anna (Aşkınız Uğruna) (Per Amor Vostro, 2015), Lamberto Sanfelice’nin daha önce Sundance Film Festivali’nde de gösterilen filmi Klor (Cloro, 2015), Claudio Caligari’nin yönettiği Huysuzluğu Bırak (Non Essere Cattivo, 2015), Edoardo Leo’dan Efsanevi Giulia ve Diğer Mucizeler (Noi e la Giulia) ve Cristina Comencini’den Latin Sevgili (Latin Lover – tanıtım filmi aşağıda, filmden görsel ana sayfada) yer alıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com