Milenyum çocukları alkolü ölçülü seviyor

Heineken Detroit sessions - Kick Eyes glasses  (15)

Yeni kavram şu: “Moderate Drinking”, yani alkolü ölçülü tüketmek.. Sıkıcı mı? Milenyum gençliğine göre hiç değil! İşte uluslararası bira markası Heineken’in araştırmasından ortaya çıkan sonuçlar…

2016’ya yeni girmişken, dalga dalga yayılan yeni bir trend gözümüzden kaçmadı değil. Bir süredir herkesi ele geçiren gençlik trendiyle birlikte, gerçekten genç olanları da etkisi altına alan sağlıklı yaşam trendi 2016’da ciddi bir yükselişte olacak.

Uluslararası bira markası Heineken’in yaptığı araştırmaya göre Milenyum kuşağı 90 kuşağına kıyasla sosyal içici. Dibine kadar alkol, sigara tüketmek vb. yanlısı değil ama antipatik görünmek de istemiyor.

Spor ve sağlıklı yaşam bir önceki kuşağa mensup ağbileri ve ablalarına göre yaşamlarının merkezinde yer alıyor.

Heineken’in anketine katılanların çoğu aşırı alkol tüketimiyle birlikte kontrolü kaybetmeyi itici buluyor. Bunun en önemli gerekçesi ise, alkol komasından sonra sosyal medyada paylaşılan utanç verici videolar ve fotoğraflar.

Bir diğer konu ise ilişki ve aşk mevzularına yönelik. Alkolün ilk adımı atarken rahatlatıcı ve gevşetici olma özelliği Milenyum çocuklarına cazip gelmiyor. Araştırmaya katılan 18-35 yaş aralığında olan 5 bin kişinin yüzde 97’si, doğru kişiyi bulma konusunda alkolün ters tepki yarattığını düşünüyor…

Araştırmayı tam olarak incelemek için tıklayın.

İmaj: via

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com