Jeff Buckley’in interaktif videosu üzüntü derecesini size bırakıyor

3058385-slide-s-1-the-interactive-video

Jeff Buckley’in bir zamanlar cover’ladığı Bob Dylan’ın “Just Like a Woman”parçasından ilham alınarak hazırlanan interaktif video, sizin de ilham almanızı ve bir parçası olmanızı sağlıyor.

90’lı yıllarda Rolling Stone dergisinin tüm zamanların en iyi şarkıcılarından biri olarak nitelendirdiği Jeff Buckley, 29 Mayıs 1997’de 31 yaşında yaşamını yitirmişti. Ancak geride bıraktığı yakınları, özellikle annesi ve plak şirketi onu, hayattaymışcasına yaşatmayı sürdürüyor.

Yaşarken sadece tek bir albüm çıkartan Buckley, öldükten sonra plak şirketi ve annesi sayesinde, toplam 10 live ve compilation albüm daha çıkartmış oldu.

Bu ayın başlarında Columbia Legacy tarafından piyasaya sunulan You And I isimli albüm ise, aralarında Bob Dylan’ın “Just Like A Woman” parçasının da yer aldığı, daha önce gün yüzü görmemiş cover’lardan oluşuyor.

Buckley’in güçlü yorumuyla, özellikle Dylan’ın “Just Like A Woman” parçası, albümün en öne çıkan parçalarından olacak ki, bu hafta interaktif bir videosu da görücüye çıktı.

New York temelli dijital ajans Interlude‘un tasarladığı videoda, izleyici bir yandan Buckley’in sesini dinliyor, diğer yandan da videoda yer alan karakterlerin davranışlarına müdahale edebiliyor. Üstelik sadece hikayenin akışına değil, müziğin duygusuna da! Muhteşem!

jeffbuckley.com

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com