Önüm, arkam, sağım, solum dövme!

Mo-Ganji-tattoo-artist-the-vandallist-2-500x400

Minimalistik, geometrik, simsiyah… Dövme dalgası yayıldıkça, dövme modası da çeşitleniyor. Deri altına işleyen akımda, internetin altını üstüne getiren 5 yeni trendle 5 dövmeci başı çekiyor.

İsmini Tahitice’deki “ta-atouas” kelimesinden alan, resimle ruhun iç içe geçmesi anlamına gelen dövme sanatı, hız kesmeden yayılıyor.

Her kesimden ve her yaştan insanların benimsediği dövme, bu sanatla uğraşanları da yarışa itiyor ve bazılarını yıldızlaştırıyor.

İşte kendilerine has tarzlarıyla yükselen ve dövme modasını belirleyen 5 dövmeci ve 5 dövme trendi:

best-tattooers-b-17

Single Line: Tek çizgi trendi

Son derece ince ve güçlü çizgiler. Kaligrafi ve eskiz tadında figürler, hayvanlar ya da manzaralar İranlı ve Alman Mo Ganji‘nin markası.

tumblr_nr8olahIlh1tl08p9o2_540

Kübizm: Suluboya-Dövmeler

Rusya kökenli Sasha Unisex dövmede trendsetter isimlerden biri: Kübizm etkisindeki dövme stiliyle bedenlere bir tutam Picasso, bir tutam Braque havasında suluboyamsı izler bırakıyor.

enhanced-buzz-17813-1384028419-0

Minimalizm: Less is more

Boşluğun ortasında minik bir eskiz, belli belirsiz bir imza. Dr. Woo Hollywood Sunset Boulvard’daki ünlülere yaptığı yıldız ve yıldızcıklarla tanınıyor.

fc577a6226fe3f3f-lewis1

Geometri: “Dotwork” Dövmeler

Fransız Lewis Ink en eski dövme tekniklerinden biri olan nokta tekniğini (“Dotwork”) kendine has yorumluyor ve optik yanılsama ile birleştiriyor.

Blackout-tatts

Blackout : Paint it black

Gençlik hatası dövmeleri ya da sevgili isimlerini kapatmak isteyenler için de ideal. Singapurlu Chester Lee insanları tepeden tırnağa siyaha boyamasıyla ünlü.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com