TRT Belgesel Günleri izleyiciyle buluşuyor!

26925838345_5d315db499_o

Bu yıl sekizincisi düzenlenen yarışma, artık gelenekselleşen TRT Belgesel Günleri etkinlikleriyle 12 – 16 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul’da izleyicileriyle buluşuyor.

TRT tarafından ilk kez 2009 yılında, Türk belgeselciliğinin gelişmesine katkıda bulunmak ve nitelikli belgesel filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak amacıyla ulusal düzeyde ve TRT Belgesel Film Yarışması adıyla düzenlenen TRT Belgesel Ödülleri, 2010 yılında kapsamı genişletilerek uluslararası bir kimlik kazandı.

Amatör ve profesyonel belgesel filmcileri desteklemek, yerli-yabancı belgeselcileri buluşturan bir platform oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışma, 2010’dan bu yana uluslararası ve ulusal olmak üzere iki ana kategoride; ulusal yarışma ise öğrenci filmleri ve profesyonel olarak iki alt kategoride düzenleniyor. Ulusal kategori ile belgeselde yaratıcı yaklaşımları teşvik etmek hedefleniyor.

8.TRT Belgesel Ödülleri ve TRT Belgesel Günleri ile ilgili program ve diğer ayrıntılı bilgileri, www.trtbelgesel.com adresinden takip edebilirsiniz.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com